DURAPIPE

Ürünler

 

Durapipe Amerika'da UL, Avrupa'da ERA ve IP sertifikalarına sahiptir. Bu sertifikalarda kriter olarak gösterilen geçirgenlik ve terleme seviyeleri sektörde minimum güvenlik seviyeleri olarak kabul görür. Durapipe ürünlerinde bu seviyeler dünya standartlarının çok altında ve sıfıra yakındır. Yani terleme veya geçirgenliğe karşı son derece güçlü bir ürün yelpazesine sahiptir. 

 Kesintisiz olarak 10 bar basıncında (145psi @ 20 derece) çalışabilir. Ani patlama basıncı ise 55 bardır.

 Borunun dış yüzeyi yüksek dereceli polietilendir (PE 100). Bu özelliği boruya hem esneklik verir hem de sağlam olmasını sağlar. Sağlamlık derecesi SDR 11 olarak sınıflandırılmıştır (Detaylı bilgi için lütfen İnterpet ile irtibata geçiniz)

 Borunun iç yüzeyinde malzeme olarak polyamid naylon (6,2 sınıfı) kullanılmıştır. Bu malzeme her türlü akaryakıt, alkol ve bileşenlerine karşı son derece dayanıklıdır. Minimum dizayn ömrü 30 senedir.

 Avrupa'da boru ve tüm bağlantı ekipmanlarıyla beraber komple bir sistem üreten ve bu konuda üreticisi belgesi olan tek firma Durapipe'dır.

 Durapipe bağlantı ekipmanları tıpkı borusu gibi PE100 sınıfında üretilir ve 10 bar basınçta bile rahatça işlem görebilir. 

 Durapipe fittingleri düşük voltajlarda işlem görebilir (39.5 volt).

 Durapipe fittinglerinin derin soketleri vardır. Örneğin, 63 mm.'lik fittinglerde 53 mm. Derinliğinde soketler vardır. Derin olmayan soketler borunun daha kolay hareket etmesine ve kaynak sırasında daha kolay kaymasına ve sağlıksız kaynak yapılmasına sebep olur.

 Bütün Durapipe fittingleri istasyon alanındaki çalışmalar sırasında meydana gelebilecek toz, çamur ve bunun gibi her türlü dış etkene karşı ağzı sıkıca kapatılmış ayrı torbalar içinde sunulmaktadır. Böylece her fitting sadece ihtiyaç duyulduğunda kendisine ait torbadan çıkartılabilir ve henüz kullanılmayan fittingler kendi torbalarında kirlenmeden çalışma boyunca muhafaza edilebilirler.

 Durapipe dolum ve Nefeslik boruları 6 metrelik sabit boylar halinde temin edilir ve ana akaryakıt hatlarından farklı olarak SDR 17 kalınlık sınıfına sahiptirler. Dolayısıyla esnek değillerdir.

 Tüm dolum ve nefeslik boruları gömleklidir ve yine minimum 30 senelik dizayn ömrüne sahiptir.  

 Durapipe'ın 10 inçe kadar boru üretmek kapasitesi vardır. Tüm ana dolum ve rafineri altyapılarında güvenle kullanılabilir. Özel projeler için Durapipe gözetiminde uzman bir ekiple beraber güvenli bir şekilde tesisat işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle bağlantıya geçin.

 Eşsiz yeni çift cidarlı sisteminde shut-off valfin altına kadar sistem çift cidar devam eder. Atlama boşluğu yoktur ve ikinci cidarı istediğiniz boyda ayarlayabilirsiniz. Tüm Te ve Dirsekler çift cidarlı olup her cidarın testini ayrı ayrı yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle temasa geçin.

© 2014 Ares Petrol Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.